News

1.IOC 2013, Kvetoslavov, 25.5.2013, reportáž s foto a výsledky

V sobotu 25.5 sa konal medzinárodný klubový seriál dvoch klubov a troch dráh, konkrétne 1.kolo InterTrack Offroad Challenge 2013. V celom článku nájdete stručný report a fotogalériu. Štandardne v článku nájdete krátku tabuľku víťazov ako aj výsledky z časomiery.

V prvomrade by som sa chcel ospravedlniť všetkým ktorí očakávali výsledky, bohužial pracovné záležitosti mi zaberali podstatnú časť  môjho času za posledné týždne, takže som sa nemohol povenovať ani len stránke a už vôbec nie  reportu či fotkám. Táto situácia sa hlavne dotkne písomného reportu, ktorý je stručný, nakoľko od preteku  pretieklo veľa vody a nepämatám si už všetky udalosti. Ďakujem za pochopenie.

Pretek bol fajn. Kto prišiel a riskoval to s počasím, tak  určite neoĺutoval, lebo sa menilo rýchlo ako kvalifikačné skupiny na dráhe. Na prekvapenie nás organizátorov, doroazili všetci prihlásení. Na rozprave bolo 46 pretekárov a pred nami sa črtal dlhý a náročný deň.
Preteku sa zúčastnili jazdci zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Prvé súboje sa začali už v kvalifikáciach, maďarskí pretekári doniesli nový vietor a výzvy v jazdení.

1IOC25-5-2013-100-XLIC BUGGY
V kategórii súťažilo 14 pretekárov, neveril som vlastným očiam keď sa v areáli objavili dvaja známi pretekári Rišo Zehetner a Tomáš Juriga, chalani patrili k jedným z prvých pretekárov, ktorí nás podporovali v našich začiatkoch ešte vo Svätom Jure.
Kvalifikácie IC BUGGY sa odjazdili v dvoch skupinách, do finále jazdci mohli postúpiť len cez semifinálovej jazdy. Z každej semifinálovej skupiny do finále postupovalo 5 jazdcov. Finále sa jazdilo štandardných 30 minút. Zrejme najhoršia situácia postihla Márka Zilinského, ktorý pre technickú poruchu musel ešte v semifinálovkách pre technický problém ukončiť svoju jazdu v dvanástej minúte dvadsaťminútového semifinále. Postupne sa Márk prepadol na koniec poľa pretekárov a nepostúpil do hlavného finále. Finále od začiatku do konca na prvom mieste odjazdil Roli Feketevizi, na druhom mieste so stratou jedného kola skončil Víťo Kubánek, na treťom skončil Erik Margony.

1IOC25-5-2013-141-XLE BUGGY
V tejto kategórii počet pretekárov stále rastie, súťažilo 16 pretekárov, kategóriu posilnili jazdci z Maďarska, ktorí výrazne ovplyvnili jazdy a snažili sa využiť svoje skúsenosti na dráhe, ktorú videli prvýkrát. Napriek tomuto handicapu sa im veľmi dobre darilo. Vo finále A na treťom mieste skončil János Pittmann, na druhom Tamás Szentesi a na prvom favorit Pavel Ryšavý, ktorý odjazdil prvé dve finálovky na prvom mieste, čím si zaručil jednoznačné víťazstvo. Vo finále B skončil na treťom mieste Tomáš Kulčár, na druhom mieste Peter Csete, ktorý odjazdil všetky 3 finálovky na druhom mieste a prvé miesto si vyjazdil Gyorgy Fally.

1IOC25-5-2013-055-XLE TRUGGY
V elektrických TRUGGY sa zišlo 9 pretekárov, čo je naozaj slušný počet, len škoda že práve pri takejto účasti chýbalo pár známych pretekárov. Na prvom mieste bodoval Roli Feketevizi s dvomi víťaznými finálovkami. O celkovom poradí však rozhodla až tretia finálovka. Druhý skončil Pavel Ryšavý, ktorému naopak tretia finálovka vôbec nevyšla a celkovo skončil druhý. Tretie miesto si výborne vyjazdil Miklos Bicskei.

1IOC25-5-2013-025-XLE SCT
„šortcorsy“ sa pomalinky predierajú do povedomia pretekárov, pridávajú  sa ďaľší jazdci. V tejto kategórii nás potešila prítomnosť ostrieľaných pretekárov z RCHobbyRacing Teamu = Víťo Kubánek a Tamáš Ernest. Škoda že som  sa nemohol zúčastniť preteku kvôli upálenému regulátoru, aj keď by som v prvých miestach moc toho nenamútil, minimálne by to bola skvelá skúsenosť zajazdiť si v početnejšej skupine SCT. Prvé miesto si vyjazdil Márk Zilinský s dvomi prvými miestami aj keď prvá finálovka mu nevyšla, bolo to drsné, Márk nasledovaný Víťom, pred prejazdom poslednej zákruty pred slučkou stratil kontrolu nad autom, resp. auto ostalo stáť (zrejme regulátor) a všetci pretekári ho obehli.
Na druhom mieste skončil Víťo Kubánek s dvomi finálovkami na druhom mieste a na treťom mieste skončil Edo Metke.

Všeobecne bol pretek veľmi vydarený, tešili sme sa z účasti pretekárov a skvelého priebehu preteku.
Velká vďaka patrí Robovi Plchovi, ktorý pomohol moderovať a viesť tempo priebehu preteku a Arpimu, ktorý bol tlmočníkom pre maďarských pretekárov.

Dúfam že nám prejavíte svoju priazeň aj v ďaľších kolách InterTrack Offroad Challenge v sezóne 2013.
Druhé kolo IOC sa koná už túto sobotu 15.6 v Židlochoviciach.

Paz

1.InterTrack Offroad Challenge 25.5.2013
   IC BUGGY    E BUGGY
1.  Roland FEKETEVIZI / SK DirtRacing Team 1.  Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice
2.  Ernest TAMÁŠ / CZ RC HobbyRacing Team 2.  Tamáš SZENTESI / HU RCOR
3.  Erik MARGONY / CZ 3.  János PITTMANN / HU Pápai MK
   E TRUGGY    E SCT
1.  Roland FEKTEVIZI / SK DirtRacing Team 1.  Márk ZILINSKÝ / SK DirtRacing Team
2.  Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice 2.  Vít KUBÁNEK / CZ RC HobbyRacing Team
3.  Miklos BICSKEI / HU Pápai MK 3.  Eduard METKE / SK DirtRacing Team

 

Výkony a výsledky pretekárov v kvalifikáciach a finálových jazdách:
Výsledky MyRCM 1:8 IC BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E TRUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:10 SCT E / link

Nižšie nájdete galériu cca niečo okolo 160 foto. Prosím o trošku trpezlivosti pri načítavaní galérie v tomto článku. Ak si chcete foto pozrieť vo veľkom formáte kliknite na otvorené foto albumu alebo prejdite priamo do galérie preteku / link, kliknutím na konkrétnu fotku a následneho výberu možnosti zväčšenia si môžete pozrieť fotky vo vyššom rozlíšení.

FOTOGALÉRIA 1.IOC 2013, Kvetoslavov, 25.5.2013

newspaper templates - theme rewards