News

2.TOP 2019, 8.6., report, výsledky a foto

Ahojte priatelia,

včera sme odjazdili druhé kolo klubového preteku TOP, zbehli sme sa síce v komornejšom počte, avšak verím že to vôbec neubralo na atmosfére či jazdení. Počasiu nebolo čo vytknúť, striedalo sa slnko s oblakmi, len vietor ako už posledné preteky býva zvykom, znepríjemňoval sobotnajšiu pohodu.

Nedá mi nespomenúť hneď v úvodných riadkoch, že sme sa veľmi potešili keď sme boli vo štvrtok vylosovaní vo fcbk súťaži našej lokálnej cukrárskej výroby Hermínka vo Svätom Jure a získali sme mix parádnych koláčov. Aby toho nebolo málo, pri preberaní ceny nám cukráreň pribalila ďaľšie, aby sa ušlo naozaj každému pretekárovi, toto gesto a prístup si ako klub naozaj ceníme. Samozrejme, nejedného z nás prekvapilo a oku polahodilo krásne prevedenie zákuskov, o to viac verím, že si každý na tom svojom parádne aj pochutnal. Veď presvedčte sa sami a objednajte si od Hermínky niekedy! 🙂

A pár riadkov aj k preteku, ráno po našom príchode na dráhu, sme začali chystať veci po organizačnej stránke ako už býva zvykom, prihlásení pretekári začali postupne prichádzať, a okolo ôsmej sme už boli v plnom počte a pripravovali sa na prvé jazdy ktoré začínajú presne o 9.00.

Jedinou zmenou oproti pôvodnému plánu bol rozvrh, zlúčili sme jazdenie kategórií SCT a BUGGY po odsúhlasení pretekármi, čo nakoniec nebolo problémom a všetko prebiehalo v pohode. Súčet jazdcov nám vykompenzoval problém s nasadzovaním a získali sme aj trochu času aj keď pri danom počte sa nebolo ani kam ponáhlať.

Pred obedom sme si dali pauzu a po prvých finálovkách nám Bizzy konečne dopriala zákuskovú prestávku, medzitým si pretekári v kľude donabíjali akumulátory, prípadne fixovali autá do ďaľších jázd. Po technickej stránke fungovalo všetko ako malo, časomiera rátala, pretekári jazdili ostošesť, iba občas sa pritrafil problém na niektorých modeloch a mali sme aj pár zlomenín ramien či už po skokoch alebo neželaných nárazoch.

Ceremoniál výsledkov preteku začal už o pol druhej, vyhlásili sa traja najlepší pretekári každej otvorenej kategórie.

Ďakujeme že ste prišli a tešíme sa na Vás opäť, či už na ďalšom preteku alebo na klubových dňoch rozbehnutej sezóny. A nezabudnite kuknúť na fotky z preteku, dole je link aj na galériu. 🙂

Timing

Víťazi 2. TOP 8.6.2019
E BUGGY E TRUGGY
1. Martin BENÍČEK / CZ JK Cars Team
1. Peter FUSEK / SK RC DirtRacing Team
2. Patrik ONDREJIČKA / SK RC DirtRacing Team
2. Milan MORAVČÍK / SK
3. David BALOGH / SK 3. Eduard METKE / SK RC DirtRacing Team
E SCT
1. Eduard METKE / SK RC DirtRacing Team
2. Rastislav MALIK / SK RC DirtRacing Team
3. Šimon Šuran / SK

Kliknutím tuto =>na odkaz sa dostanete do našej SMUGMUG GALÉRIE fotiek z preteku<=, kde si môžete vychutnať zastavený čas v momentoch zo sveta rc offroadu. Prípadne si ich môžete pozrieť narýchlo aj v náhľade nižšie.

FOTOSY 2.TOP 2019, Svätý Jur, 8.6.2019

majte sa zatiaľ fajn,

Paz

Pridaj komentár

newspaper templates - theme rewards