News

5.IOC 2013, Kvetoslavov, 20.7.2013, reportáž s foto a výsledky

V sobotu 20.7 sa konalo 5. kolo medzinárodného klubového seriálu dvoch klubov a troch dráh –  InterTrack Offroad Challenge 2013. V celom článku nájdete stručný report a fotogalériu. Štandardne v článku nájdete krátku tabuľku víťazov ako aj výsledky z časomiery.

5IOC20-7-20130001-LPretek v Kvetoslavove podľa nás organizátorov bol úspešný. Najviac nás potešil rastúci záujem aj pretekárov z Maďarska, celkovo sa zúčastnilo 41 pretekárov. Chalani z Kvetoslavova sa snažili pripraviť areál po všetkých stránkach, dráha bola v ideálnom stave, síce v určitých časoch trochu prašná čo bolo spôsobovalo vysoká teplota a sucho ale priebežne sa aspoň polievalo. Na preteku sme predstavili jednu primárnu zmenu v nasadzovaní a to že pretekár po ukončení svojej jazdy nenasadzuje nasledujúcu jazdu ale až druhú jazdu po ukončení svojej jazdy, čím má dostatočný čas na odnesenie auta a napr. napojenie baterií na nabíjanie. Táto zmena mala nakoniec pozitívny ohlas u pretekárov a určite ju zavedieme aj v nasledujúcich kolách. Pretek moderoval Robo Plch, okrem toho sa premiérovo zaradil medzi pretekárov E BUGGY a poriadne zabehol nového Mugena. Veľmi potešil aj zúčastnených pretekárov nálepkami mien pre každého pretekára, ktorý sa zúčastnil na predchádzajúcich kolách IOC.

IC BUGGYIC BUGGY
Celkovo jazdilo 8 pretekárov, čo znamenalo že po odjazdení kvalifikácie sa jazdilo len jedno 30 min finále. Kvalifikácie prebehli ok, pretek predčasne ukončil Márk Németh pre technické problémy. Finálovku v podstate odjazdili prví štyria pretekári tak ako štartovali z roštov, Márka Zilinského aj Erika Margonyho zastihlo zhasnutie motora a stratu kola ale na celkové poradie to nemalo dopad. Prvý skončil Márk Zilinský, druhý Erik Margony a tretí skončil Roland Feketevizi. Na štvrtom mieste skončil Jozef Baranyai. Detailné výsledky časomiery (odkazy) nájdete hneď pod fotografiami víťazov.

E BUGGYE BUGGY
Zúčastnilo sa  15 pretekárov, po kvalifikáciách boli pretekári rozdelená na 2 finálové skupiny A a B. v B finále zvíťazil Gábor Pásztor (celkové 11.miesto). A Finále bolo veľmi dynamické aj keď po prvých dvoch finálovkách už bol známy víťaz a to Pavel Ryšavý. Naneštastie v tretej finálovke pri kontakte s iným autom prišiel o rameno a jazdu nemohol dokončiť a tretia finálovka pre neho predčasne skončila. Druhé miesto si vybojoval Jakub Valaštiak s dvomi druhými a jedným prvým víťazstvom. Tretie miesto získal Števo Lutka, ktorému síce nevyšla prvá finálovka ale výborne odjazdil ďaľšie dve na tretom mieste. Detailné výsledky časomiery (odkazy) nájdete hneď pod fotografiami víťazov.

E TRUGGYE TRUGGY
Medzi trugynami bolo 9 pretekárov, v podstate okrem víťaza Pavla Ryšavého pre ostatných rozhodla konečné poradie až tretia finálovka, na druhom mieste skončil Eduard Metke, nasledovaný Michalom Skubákom, štvrtý skončil Luděk Putna a piaty Roland Feketevizi, ktorý napriek jednej finálovke na prvom mieste, mal ostatné finálovky sprevádzané s technickými problémami auta a na prvé miesto napriek jeho výborným výkonom mohol zabudnúť. Detailné výsledky časomiery (odkazy) nájdete hneď pod fotografiami víťazov.

E SCTE SCT
Na piatom preteku IOC  sa zúčastnilo 9 SCT pretekárov, z toho veľmi pomohli chalani z Maďarska svojou účasťou. Víťazom piateho kola sa stal Márk Zilinský, ktorý po prvej nedokončenej finálovke, odjazdil zostávajúce finálovky na prvých miestach. Na druhom mieste skončil Norbert Szanyi a na treťom Eduard Metke. Detailné výsledky časomiery (odkazy) nájdete hneď pod fotografiami víťazov.

Vidíme sa na šiestom preteku IOC, ktorý sa bude konať  vo Svätom Jure 3.8!

Paz

5.InterTrack Offroad Challenge 20.7.2013
IC BUGGY E BUGGY
1. Márk ZILINSKÝ / SK DirtRacing Team
1. Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice
2. Erik MARGONY / CZ
2. Ján VALAŠTIAK / SK
3. Roland FEKETEVIZI / SK DirtRacing Team
3. Štefan LUTKA / SK
E TRUGGY E SCT
1. Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice 1. Márk ZILINSKÝ / SK DirtRacing Team
2. Eduard METKE / SK DirtRacing Team
2. Norbert SZANYI / RCOR
3. Michal SKUBÁK / SK DirtRacing Team
3. Eduard METKE / SK DirtRacing Team

Výkony a výsledky pretekárov v kvalifikáciach a finálových jazdách:
Výsledky MyRCM 1:8 IC BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E TRUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E SCT / link

Nižšie nájdete galériu cca niečo okolo 80 foto. Ak si chcete foto pozrieť vo veľkom formáte kliknite na otvorené foto albumu alebo prejdite priamo do galérie preteku / link, kliknutím na konkrétnu fotku a následneho výberu možnosti zväčšenia si môžete pozrieť fotky vo vyššom rozlíšení.

FOTOGALÉRIA 5.IOC 2013, Kvetoslavov, 20.7.2013

newspaper templates - theme rewards