News

6.IOC 2013, Svätý Jur, 3.8.2013, reportáž s foto a výsledky

Dnes v sobotu 30.8 sa konalo 6. kolo medzinárodného klubového seriálu dvoch klubov a troch dráh – InterTrack Offroad Challenge 2013. V celom článku nájdete stručný report a fotogalériu. Štandardne v článku nájdete krátku tabuľku víťazov ako aj výsledky z časomiery.

Dnešný deň od rána začínal okrem narastajúcej teploty veľmi pohodovo. Mali sme síce menšie problémy s chladením chladničky a tým pádom všetkých nápojov ktoré nás mohli osviežovať po celý deň ale nakoniec nápoje neboli vychladené akurát. Počasie bolo bez oblakov s modrou oblohou a sem tam pofukoval vetrík, napriek tomu sme sa všetci varili skoro v 40  stupňoch. Najviac si to odnášala technika, veľa pretekárov málo problémy s elektronikou, nehovoriac aj o problémoch so spalovacími motormi. Napriek tomu, pretek prebehol v štandardnej rutine, ďakujem Robovi Plchovi že mi pomohol viesť a moderovať pretek, samozrejme vďaka patrí aj mojím verným spoluorganizátorom Aničke a Edkovi, ktorí sa starali o zázemie a príprave preteku.

IC BUGGY
V jedinej kategórii so spaľovacími motormi jazdilo 7 pretekárov, kvalifikácie prebehli podľa regulí, avšak po dohode medzi pretekármi kategórie IC BUGGY sa finálovka nastavila na 20 min kvôli horúčave. Bezproblémovú jazdu štart-cieľ mal len Roland Feketevizi ktorý skončil na prvom mieste, druhý skončil Erik Margony, ktorému zastal motor prvýkrát v piatom kole a druhýkrát v deviatom kole, následne sa musel prebojovávať až z posledných miest ale odstup od Roliho bezporuchovej jazdy už bol pár kôl. Na tretom mieste skončil Márk Zilinský, motor mu robil problémy už v kvalifikáciách čo sa podpísalo aj na výpadku v jazde v dvadsiatom kole a s obrovským odstupom na Roliho.

E BUGGY
V kategórie elektrických buggy jazdilo 9 pretekárov, celkové prvé miesto si vyjazdil Ján Valaštiak  už v prvých dvoch finálovkách a tretiu jazdil skôr na pohodu a tréning.  Celkové druhé miesto si vyjazdil Pavel Ryšavý dvoma druhými miestami vo finálovkách , tretia bola na prvom mieste. Tretí skončil Jakub Valaštiak ktorý jazdil len dve finálovky ale obe odjazdil na tretiom mieste. Napriek dobrej jazde sa technické problémy s podvozkom podpísali na výsledku Števa Lutku a skončil až piaty.

E TRUGGY
Tak ako v predchádzajúcom preteku v Kvetoslavove, súťažilo 9 pretekárov. Po druhej finálovke bolo poradie ešte neurčité. Pavel  Ryšavý totiž v druhej finálovke ostal visieť na štartovnom rošte, tuším kvôli odtavenému konektoru, čo radikálne zmenšilo jeho výhodu suverénne získať celkové prvé miesto čo využili ostatní dravci v skupine a bojovali o každé umiestnenie. Pavel však v tretiej finálovke zvíťazil a potvrdil dvomi prvými miestami svoje celkové prvé miesto. Druhý skončil Roland Feketevizi, po prvej finálovke a technickej poruche bol šiesty, druhá finálovka na prvom mieste a tretia finálovka na druhom, v celkovom poradí získal pekné druhé miesto. Tretí skončil Edo Metke, ktorého regulátor bol občas nepredvídateľný a tuším v druhej finálovke stratil výbornú pozíciu a ostal stáť s nedokončeným kolom kvôli vybitej baterke.

E SCT
Zúčastnili sa len 4 pretekári, už v prvej finálovke odstúpil Márk Zilinský, odišiel mu regulátor. Mišo s Edom tým pádom mali teamové derby o prvé miesto, pre Ruda Vitteka to bol prvý pretek a mal zlé obutie čo ho stálo kopu času na každé kolo ale myslím že to bola skvelá príležitosť na získanie nových skúseností. Kto zvíťazí rozhodla až tretia finálovka, prvé dve si chalani vymenili, prvú zvíťazil Mišo, druhú Edo. V tretej to bol pekný súboj, no v druhej polovici začal Edovi vypínať regulátor a po dodatočnom zistení to spôsoboval odpálený ventilátor na regulátore. Technicky zvíťazil tretiu finálovku Mišo a v celkovom poradí získal prvé miesto, druhé miesto získal Edo Metke, tretí skončil Rudo Vittek.

To by v krátkosti bolo asi tak všetko, dúfam že napriek horúčave a všade prítomného prachu ste si ho príjemne užili a nezabudnete na nás aj v budúcich pretekoch. Nenechajte si ujsť príležitosť zajazdiť si na siedmom preteku IOC, ktorý sa bude konať v Židlochoviciach 24.8!

Paz

6.InterTrack Offroad Challenge 3.8.2013
IC BUGGY E BUGGY
1. Roland FEKETEVIZI / SK DirtRacing Team
1. Ján VALAŠTIAK / SK
2. Erik MARGONY / CZ
2. Pavel RYŠAVÝ / RCA Židlochovice
3. Márk ZILINSKÝ / SK DirtRacing Team
3. Jakub VALAŠTIAK / SK
E TRUGGY E SCT
1. Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice 1. Michal SKUBÁK / SK DirtRacing Team
2. Roland FEKETEVIZI / SK DirtRacing Team
2. Eduard METKE / SK DirtRacing Team
3. Eduard METKE / SK DirtRacing Team
3. Rudolf VITTEK / SK

Výkony a výsledky pretekárov v kvalifikáciach a finálových jazdách:
Výsledky MyRCM 1:8 IC BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E TRUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E SCT / link

Nižšie nájdete galériu cca niečo okolo 10 foto. V tej horúčave sa mi nechcelo fotiť. Ak si chcete foto pozrieť vo veľkom formáte kliknite na otvorené foto albumu alebo prejdite priamo do galérie preteku / link, kliknutím na konkrétnu fotku a následneho výberu možnosti zväčšenia si môžete pozrieť fotky vo vyššom rozlíšení.

FOTOGALÉRIA 6.IOC 2013, Svätý Jur, 3.8.2013

newspaper templates - theme rewards