News

7.InterTrack Offroad Challenge, 29.9.2012, reportáž, výsledky, celkové poradie

Ahojte, poslednú septembrovú sobotu sa konalo záverečné 7.kolo medzinárodného klubového seriálu Intertrack Offroad Challenge 2012 v Židlochoviciach pre mierky 1:8 IC BUGGY, E BUGGY, E TRUGGY a E HIMOTO. Viac textu si nechám do záverečného reportu IOC pre tohtoročnú sezónu.

V celom článku nájdete krátky ale snáď vystižný report, vačšiu fotogalériu z preteku a vyhlásenia celkových pretekov a krátku tabuľku víťazov, na stiahnutie je k dispozícii celkové poradie IOC 2012.

Áno, musím skonštatovať bola to veľmi vydarená sezóna! 😀

kliknutím na obrázok sa otvorí na celú plochu

Aby som začal pekne od začiatku, na tento pretek som sa veľmi tešil, pretože pre mňa je to typ závodu len čisto o vnímaní z pozície pretekára. Krátko po siedmej sme dorazili do Židlochovic, kde prípravy už boli v plnom prúde. Rozložený stan sme mali za pár minút a išli sme sa zvítať s domácimi. O čo viac som sa potešil keď som letmo očami prebehol dráhu a bolo vidno že chalani si dali záležať, snažili sa ju pripraviť do detailov. V budke bol k dispozícii bufet, nikto sa na zabezpečenie stravy nemohol sťažovať. Keďže rána sú ideálne na panoramatické fotky (po dráhe sa nikto nemrví) vybehol som na tribúnu. Bol som príjemne prekvapený ako chalani prebudovali skoky a pribudol aj nový úsek. Zahromžil som, že som si zabudol tripod a snažil sa aspoň nejaké fotky spraviť z ruky. Doslova, už som sa nevedel dočkať keď vybehnem na dráhu s autom a vysielačkou.

Miša alias PR (Piár) na jazdenie netreba dlho prehovárať a o pár minút sme už vybíjali baterky na dráhe. Napriek tomu že za sezónu toho veľa nepojazdím táto dráha resp. jej úseky sa skvele hodili na SCT kategóriu. Určite si to užili aj ostatné kategórie avšak, s Mišom a Eddiem sme chrochtali blahom ako si chalani z CarClanu poradili so skokmi a pekne všetko na seba nadväzovalo. Jasné, vždy sa niečo nájde a to bol neštastný nový úsek v najvzdialenejšom kúte dráhy, kde to bolo priúzke, veľké pneumatiky to trošku zneprehľadnovali, o to však viac sústredenia človek musel do jazdy vložiť aby nepochybil. Žiadna tragédia v jazdení – jamy, neprehľadné zákruty, hlina, prach, to je predsa offroad. 😀

Po krátkej rozprave, poučení a prebratí rozvrhu sme začali s kvalifikáciami. Jazdili sme len 2 kvalifikačné kolá, jazdilo 5 kategórií, čakalo nás vyhlasovanie celkových výsledkov IOC, táto úprava bola na mieste. Kvalifikácie prebehli svižne, napriek celkovej účasti, organizátor zabezpečil aj nasadzovačov, ktorí okrem svojej zaplatenej roboty pomáhali dopĺňať počty na dráhe keď nám doslova chýbali pretekári na nasadzovanie. Po fajnovej prestávke sa začali finálovky a finišovali sme okolo piatej. Nasledovalo vyhlasovanie výsledkov a vyhodnotenie celého seriálu IOC 2012.

SHORT COURSE kategória bola na preteku v slušnej účasti v dominancii SK v počte 5 pretekárov. 😀  Táto kategória má jednoznačne budúcnosť, premiérovo sa ku nám pridal aj Pavel Ryšavý. Ako som už spomenul, dráha v Židlochoviciach je pre SCT ako stvorená a pri 2S článkoch sa dali zvládnuť všetky skoky. Vo finálovkách (hlavne po prvých 4 minútach) Mišo Skubák strategicky z tribúny často vyhlasoval že mu už nestíhajú baterky, zázračne vždy stihol dojsť do cieľa. V poslednej finálovke som sa statočne držal na druhom mieste, síce pomaly som sa doťahoval na Miša (samozrejme spomínal že nemá štavu) v predposlednej zákrute mi kvokla baterka … akosi sa nám s Eddiem podarilo baterky viac nenabiť ako nabiť a poslednú finálovku som ostal stáť doslova pol metra pred slučkou. Nebiť Eddieho, ktorý sa rozhodol pomôcť mi v núdzi v poslednej zákrute sa zavesil za mňa a odstrelil ma cez slučku. Naozaj vďaka! Celkovo si prvé miesto odniesol Eddiem Metke, druhé Mišo Skubák PR, trojka ostala pre moju maličkosť.

E TRUGGY s odstupom času si len matne spomínam na tieto jazdy, avšak dobrá správa, mám nakrútenú kamerou jednu z fináloviek, ktorú v priebehu času hodím na stránku. Čo určite viem a napíšem je premiérový pretek v Židlochoviciach pre naše RC dámy, slečna Majerská a slečna Metkeová. 😀 Obe sa neváhali zúčastniť a riadne zapojiť do preteku. Poslednú finálovku Bizzy musela vynechať nakoľko jej odišiel regulátor. Všetky tri víťazné priečky nakonieco ostali v teame Carclanu, prvý bol neporaziteľný Pavel Ryšavý, druhý Luděk Putna a tretie miesto získal Tony Polívka.

E BUGGY to bolo minimálne zaujímavé na prvých priečkach, pretekal aj Erik Margony, ktorý nakoniec zvíťazil, za ním Pavel Ryšavý a tretí skončil Luděk Putna, ktorý na podvozku E Buggy jazdí v sezóne 2012 premiérovo čo je ale viditeľne poznať že sa stále výkonovo zlepšuje.

IC BUGGY priznám sa že už mám značný problém pamätať si všetky detaily s odstupom dvoch týždňov a primiešaním ďaľšieho preteku, ktorý sa konal minulý týždeň v Jure, ale rezonuje mi pár sťažností nasadzovačov na pretekárov, ktorí nerešpektovali pokyny pri nasadzovaní a to zabrzdiť a zastaviť kolesá na pár sekúnd v momente keď sa nasadzovač skláňa pre auto a otočí ho na dráhu. Z finálovky si pamätám na technické problémy Ernesta Tamáša z JK Cars Teamu, začínal doslova od konca a nakoniec sa mu podarilo prebojovať a získať druhé miesto. Márk musel pre zmenu zase predčasne odstúpiť. Tretie miesto si vyjazdil Roli Feketevizi a číslo 1 patrilo Víťovi Kubánkovi.

E HIMOTO táto kategória je lokálneho charakteru ale má svojich fanúšikov. V sezóne 2012 o prvé priečky závodili Balcar Jan, Ryšavý Jiří a mladší Tony Polívka. Adélka Pařenicová odjazdila len jeden pretek, vrabce čvirikali že sa chystá budúcu sezónu jazdiť v osmičkovej E Buggy a Himoto kategóriu prenechá mladším alebo začínajúcim pretekárom.

Po parádnom závodení pod taktovkou Roba Plcha sme sa pustili do vyhlasovania výsledkov. Pretekári zo vzdialenejších kútov republík museli odísť skôr, škoda, avšak nepodpísalo sa to na atmosfére vyhlasovania výsledkov. Pre víťazov boli pripravené hodnotné ceny a Robo to celé skvelo odmoderoval. Domov sme sa vybrali spokojní s príjemnými spomienkami na skvelo strávený deň.

Pri celkovom vyhodnotení v kategórii E Truggy sme sa unáhlili a pri rovnakom počte bodov dvoch pretekárov sme rozhodli o treťom mieste v prospech len jedného pretekára za čo sa dodatočne opsravedlňujeme Edovi Metkemu, ktorý má samozrejme na túto pozíciu nárok. Korekciu som spravil v tabuľke celkového poradia IOC 2012.

To je tak všeobecne všetko, ak by som to mal zhrnúť na sezónu 2012, som rád že sa nám podarilo zviditeľniť novú dráhu v Kvetoslavove a pomohli ste nám svojou účasťou v jej pozitívnom štarte. Vo Svätom Jure sa síce tento rok moc nepojazdilo o to viac sa snažíme už túto jeseň poctivo makať v areáli na plánovaných zmenách. V Židlochoviciach sa super pokročilo s dolaďovaním dráhy správnym smerom, takže nezabudnite si pripraviť autá na ďaľší rok určite pokračujeme!

Paz
Víťazi siedmeho kola IOC 2012
IC BUGGY

1. KUBÁNEJ Vít

2. TAMÁŠ Ernest

3. FEKETEVIZI Roland

E TRUGGY      E BUGGY
1. RYŠAVÝ Pavel
1. MARGONY Erik
2. PUTNA Luďěk
2. RYŠAVÝ Pavel
3. POLÍVKA Antonínl
3. PUTNA Luďěk

E SCT      E HIMOTO
1. METKE Eduard
1. PAŘENICOVÁ Adéla
2. SKUBÁK Michal
2. PINĎÁK Ivo
3. SOMÍK Peter
3. BALCAR Jan

Celkové poradie IOC 2012 / pdf

Ak si chcete foto pozrieť vo veľkom formáte kliknite na otvorené foto albumu alebo prejdite priamo do galérie preteku / link, kliknutím na konkrétnu fotku a následneho výberu možnosti zväčšenia si môžete pozrieť fotky vo vyššom rozlíšení.

FOTOSY 7.kolo InterTrack Offroad Challenge 29.9.2012 Židlochovice

newspaper templates - theme rewards