News

RCOR, Winter Cup, Budapešť, reportáž a video

Ahojte, mám tu pre Vás jeden síce krátky ale zaujímavý report z decembrových pretekov maďarského seriálu RCOR Winter Cup, ktorý sa koná celú zimu v Budapešti a chalani z Kvetoslavova sa ho už zúčastnili druhýkrát. Aby som uviedol veci na správnu mieru, Robo Feketevizi s Árpim Zilinským objavili u južných susedov v Budapešti zakrytú halu s dráhou, v ktorej sa okrem onroadu cez zimu preháňajú aj všetky offroad mierky 1:8 a 1:10. Keďže u nás v zimnom období nie je možné stýmito mierkami nikde jazdiť bez omrznutia prstov či nosa, chalani neváhali, prihlásili sa do pretekov, pripravili autá, pojazdili a v rámci tejto reportáže sa aj s Vami chceli podeliť o informácie a dojmy z preteku.

A vôbec, prečo vlastne vznikla táto reportáž? Na Slovensku sú cez zimu väčšinou offroad mierky riadne zazimované, tak nás napadlo že by to pre niekoho z Vás mohla byť parádna inšpirácia ako si isť výborne zajazdiť aj cez zimu a táto reportáž bude pre Vás vzdialenými očami a ušami predtým než vyrazíte.
Klub RCOR disponuje dvoma dráhami, klasickou dráhou, ktorá sa nachádza v otvorenom prostredí a aj druhou – rc arénou – dráhou ktorá sa nachádza vo vyhrievanej veľkej hale.
Každý si hneď vie spočítať že do Budapešti to zase nieje až tak ďaleko a z Bratislavy sa tam dostanete cca za 120 min pohodlne po diaľnici. Konkrétne Robovi z Kvetoslavova trvá cesta asi 2hod a 15 min (cca 190 km), jazdí cestou na Komárno a odtiaľ potom po diaľnici do Budapešti. Ak chcete ísť po diaľnici nezabudnite na diaľničnú známku, vyjde Vás na 13 EUR.

RC Aréna – sa nachádza neďaleko letiska Ferihegy, parkovanie je bez poplatku. S parkovaním vôbec nieje problém, parkuje sa priamo pred areálom. Ako som už spomenul celý objekt je vyhrievaná veľká hala s teplotou skoro na tričko. Štartovné je 5000,-HUF čo je asi 15 EUR. Ak zabudnete transpondér, nevadí, transpondéry sa dajú zapožičať.
Pri registrácii treba označiť príslušnosť k danému klubu čo je veľmi dôležitá vec, ako nečlen si ťažko u južných susedov zajazdíte ak nevlastníte individuálnu kartu od ZMOSu alebo ak nie ste zaregistrovaný v nejakom slovenskom klube, ktorý je zaregistrovaný v ZMOSe.

Dĺžka dráhy je cca 250m s asfaltovým povrchom, skoky sú vyrobené z dreva.

O stravu sa stará majiteľ areálu vo vstupnej časti areálu má bufet, výber je zo štyroch druhov jedál, cena jedného obeda cca 4,50 EUR, pre všetkých ranných hladošov sú v bufete od rána na zakúpenie rôzne bagety. Samozrejmosťou je aj WC, ktoré sa nachádza na druhej strane areálu.
RCOR Winter Cup December 2012 RCOR Winter Cup December 2012 RCOR Winter Cup December 2012
Čo sa týka priebehu preteku vraj je to podobné ako u nás, pohoda a príjemná atmosféra s pokojne plynúcim harmonogramom. 🙂
Nasadzovanie je tak ako u nás, pretekár dojazdí svoju jazdu a ide nasadzovať, prípadne keď ich je v skupine viac ako miest nasadzovačov tak sa prestriedajú, volá ich organizátor podľa mien. Prenájom nasadzovača nie je možný. V pravidlách je jedna odlišnosť na ktorú si treba dať pozor – baterky musia byť v hardcase obale, treba to brať vážne, pred každou jazdou je povinná kontrola baterky, usporiadateľ okrem toho kontroluje mer. prístrojom aj napätie batérie. Ďaľšou výnimkou je max 4S LiPo pre E TRUGGY čo je u nás zatiaľ bez obmedzenia. Pre SCT ako je už u nás pevne zavedené, tiež platí max. 2S.
Pneumatiky sú bez obmedzenia dajú sa použiť všetky, odporúčajú sa nejaké ojazdené, po 10 minutách sú aj tak bez vzorky.

Preteky prebiehajú podľa časového plánu, 3×10 min kvalifikácie a 3×10 min finálovky, na obed je hodinová prestávka, vyhlásenie výsledkov cca 17.00.

Ak by mal niekto záujem hlbšie nakuknúť do pravidiel a ich detailov, pripájam link na pravidlá – nutnosť vedieť maďarsky alebo anglicky.

Na záver odporúčam pozrieť si aj video, viď nižšie, viac info nemám k dispozícii, ak máte samozrejme dodatočné otázky, neváhajte ich napísať.

Paz

RCOR WINTER CUP, Budapešť, 22.12.2012

newspaper templates - theme rewards