News

SvätoJuský Pohár 2013, 27.4.2013, reportáž s foto a výsledky

V sobotu 27.4 sa už tradične pri príležitosti SvätoJurských hodov konal klubový pretek SvätoJurský Pohár 2013.  V celom článku nájdete krátky report od Bizzy a menšiu fotogalériu. Štandardne v článku nájdete krátku tabuľku víťazov ako aj výsledky z časomiery.

Reportáž od BIZZY

Ako to vlastne bolo?
Ešte dva týždne dozadu sme boli presvedčení o tom, že očakávaný pretek budeme musieť zrušiť, keďže počasie nielen u nás, ale asi aj na celom svete sa zbláznilo a ku koncu apríla to stále vyzeralo pomaly ako na Vianoce. Zrazu, ako keby sme sa ocitli na inom svete, slniečko vykuklo a všetci sme mohli začať behať v krátkych tričkách. Po prvých obavách, že to dlho nevydrží a že je to len nejaký rozmar počasia, sa tieto rozplynuli  a my sme vedeli, že tradičný pretek počas konania Svätojurských hodov predsa len bude. SvatoJurskyPohar2013-25
Sobota mala byť najteplejším dňom v danom týždni, síce ráno, keď sme vyrážali na dráhu, to tak vôbec nevyzeralo. Začali sme rozkladať stan, pripravovať techniku na pretek, skoro by sa nám zdalo, že sme z organizácie po zimnej odmlke vyšli z cviku, ale zvládli sme to. Pretekári sa začali zbiehať, bolo veľmi príjemné opäť vidieť známe tváre, vďaka ktorým je každý jeden pretek jedinečným zážitkom. Opäť nás nesklamal Pavel Ryšavý, ktorý prišiel ako zástupca od našich „českých bratov“ s úsmevom na tvári a alergiou na všetko zelené, farebné kvetnatého a rastlinného charakteru, ale keďže nebol v tom sám, v prípade potreby sme mali  prichystané  pomôcky pre nás alergikov na rozdávanie. Aby som nezabudla, areál pitboxov sa zahalil do nádhernej žltej púpavovej aleje, ktorá vyzdvihovala čaro zobúdzajúcej sa prírody.
Svoju premiéru v tohto ročnej pretekárskej sezóne mal náš člen Márk Németh v kategórii 1:8 IC Buggy, Štefan Lutka v kategórii 1:8 E Buggy a Adrián Lutka (6r) v kategórii 1:8 E Buggy, ktorý bol našim najmladším a veľmi šikovným pretekárom.

SvatoJurskyPohar2013-91 K dispozícii bol aj stánok s cigánskou, klobáskami, čapovanou kofolkou a pivkom a samozrejme s veľmi príjemnou obsluhou. Na takýto luxus by sa dalo zvyknúť počas každého preteku, ďakujeme Duško.
Diváci sa začali zbiehať a keďže boli hody, tak miesto pre nich bolo stále zaplnené. Počuli ste deti, ako pri štarte opakujú po časomiere (po mojom zvučnom hlase) mená jazdcov a veľmi sa na tom bavia, počuli ste ako obdivujú jednotlivé kasne a kričia „Slovenskoooo“, Hello Kitty, MC Donaaaald – tu máte jasný dôkaz o tom, ako nie je na škodu mať vhodne zvolené motívy, budete nezabudnuteľní. Vám to už možno po rokoch „profesionálneho jazdenia“ ani tak nepríde, ale to čo robíme, to čomu sa venujeme = toto naše hobby, je naozaj zaujímavé, jedinečné a dokáže stále zaujať, potešiť, zabaviť, vyčariť úžas a záujem na tvárach, a to nie len u detí, ale aj dospelých.  Tento rok sme mali aj väčšie množstvo zahraničných divákov, presnejšie 50 zástupcov z jedného talianskeho mestečka,  ktorí prišli s primátorom mesta Svätý Jur Alexandrom Achbergerom v rámci ich programu.

Slniečko malo kolísavú vykúkaciu náladu, museli ste si dávať pozor, či  Vám neopáli na nohách čiaru od  kraťasov – áno to bol môj problém, ktorý ma trápil v dnešný deň, keďže som sa už zmierila s tým, že nejazdím, lebo zima bola „krátka“ a nemám vyreklamovaný regulátor 🙂 P.S.: Aby som neklamala, ku koncu som dostala do rúk SCTE nášho časomerača, organizátora Paza, ale moja jazda netrvala dlho, pretože motor prestal ísť. Chcela by som podotknúť, majiteľ mi zabudol povedať, že motor už bol prehriaty, takže to bolo asi zrejmé. Dostala som na ďalšie kolo ešte jednu šancu, že by to malo ísť, ale pri skúšaní zachrapčalo ozubené koleso, takže jediné čo mi z toho vyplýva je, že buď to bola všetko sabotáž, lebo sa pretekári boja o svoje pozície, ak sú so mnou v kategórii – áno musím uznať, že som pre nich veľkou konkurenciou alebo majiteľ tohto auta chcel , aby som mu kúpila nové súčiastky.
Čo sa týka počasia, bolo síce teplejšie, na oblohe občas mráčiky, celú dobu nám ale fúkal vietor, bez ktorého by sme sa občas zaobišli. Na druhej strane, keďže bolo sucho, tak aspoň ten prach išiel jedným smerom a nedržal sa na dráhe. Kropiť sa nedalo, pretože z našej nádrže sme „dobrovoľne“ darovali nejakému okoloidúcemu zátku a stala sa deravou, vodu nedržiacou, čiže prázdnou (nech slúži).
Pre moje potešenie som do areálu pitboxov hrdo postavila krásny popolník na odklepávanie cigariet, ďakujem jazdcom, že ho používali, zbierať to po nich po preteku v areáli naozaj nikdy nebola moja zábavka.
Trochu pohybovej aktivity si doprialo  zopár „najatých“ ako aj dobrovoľných nasadzovačov (ďakujeme za Vašu ochotu, veľmi si to ceníme) vrátane mňa (po celom dni behania a nôh v strehu cítim lýtka, ale aspoň budú dobre tvarované na leto :-).

SvatoJurskyPohar2013-126Trošku nešťastný začiatok postihol Ľuba Rückschlossa, ktorý si ešte ráno pri tréningových jazdách nešťastne zlomil rameno na svojom SCTE Durango, a tým sa preňho sľubný začiatok skončil a nemohol ani nastúpiť.
Čo sa jazdenia, jázd a jazdcov týka, stretli sme sa síce v menšej zostave, ale pribudli aj noví pretekári. Potešila nás rastúca popularita E SCT. V kategórii E TRUGGY a E BUGGY jazdili stabilní pretekári z predchádzajúcej sezóny. Pretekári IC BUGGY boli len traja, niet sa čudovať, aktívnych pretekárov v SK napočítate na dvoch rukách.
Na vyhodnotenie preteku dorazil aj primátor mesta Svätý Jur, ktorý odovzdal ceny pre víťazov Svätojurského pohára v podobe trochu netradičných pohárov – sklenených s vygravírovaným logom DirtRacing , ktoré na rozdiel od tých tradičných padnú víťazom naozaj na úžitok pri nalievaní kofoly, ktorú dostali tiež  a pre prvé miesta aj knižný dar od kníhkupectva preskoly.sk (knihy nie len pre školy).  Všetci zúčastnení boli pozvaní  primátorom mesta na Svätojurské hody, ktoré majú bohatý a rôznorodý program a samozrejme aj občerstvenie.
Ďakujeme za účasť, tradičné dobrý pretek  s príjemnou atmosférou a tešíme sa na Vás opäť nabudúce.

Bizzy

Výkony a výsledky pretekárov v kvalifikáciach a finálových jazdách:
Výsledky MyRCM 1:8 IC BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E TRUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:10 SCT E / link

Nižšie nájdete galériu cca niečo okolo 130 foto. Prosím o trošku trpezlivosti pri načítavaní galérie v tomto článku. Ak si chcete foto pozrieť vo veľkom formáte kliknite na otvorené foto albumu alebo prejdite priamo do galérie preteku / link, kliknutím na konkrétnu fotku a následneho výberu možnosti zväčšenia si môžete pozrieť fotky vo vyššom rozlíšení.

FOTOGALÉRIA SvätoJurský Pohár 2013, 27.4.2013

newspaper templates - theme rewards