News

Airbrush lexanových karosérií RC modelov od Roberta

Chcete mať originálnu karosériu podľa vlastnej predstavy ? Tento článok je určený práve pre Vás.

Rád by som Vám predstavil Roba, ktorý sa venuje airbrushu karosérií už nejaký čas avšak práve minulú sezónu sa rozhodol pripojiť k malinkej komunite painterov rc karosérií a aktuálne sa  venuje airbrushu skoro už naplno. Od sezóny 2013 sa na pretekoch stále viac objavujú jeho práce a postupne sa záujem o jeho práce rozrastá. Robo sa primárne venuje karosériám pre offroad kategórie 1:8 Buggy, Truggy, Monster, 1:10 Buggy a ShortCourse ako aj onroad podvozkom napr. v mierke 1:10.

Mnohí z Vás Roba poznajú, ako organizátora pretekov v Židlochoviciach, a často sa objavuje aj v organizačnej skupine na pretekoch v Jure či Kvetoslavove v neposlednom rade aj ako pretekár, čo je veľkou výhodou pre jednoduchú logistiku karosérií či priamo osobného stretnutia s Robom na pretekoch. Samozrejme, je tu možnosť aj zasielania karosérií poštou, nemusíte mať obavy, Robo disponuje aj slovenskou poštovou adresou, takže náklady na poštovné sú v prijateľnej hranici.

nastrojePo technickej stránke Robo pre striekanie karosérií používa farby na lexan od výrobcu FASKOLOR a airbrush pištol Triplex. Pre kategórie 1:8 sú karosérie opatrené aj ochranným nástrekom Faskoat, ktorý dodáva farbám väčšiu odolnosť voči oderu a chráni ich pred poškodením palivom a rozpúšťadlami. Na exponovaných miestach (boky-spodná hrana, dosadacej plochy okolo otvorov pre uchytenie) sú všetky karosérie opatrené aj ochrannou páskou so skleneným vláknom. Karoséria je finálne odolnejšia a nástrek vydrží dlhšie bez poškodenia.

Nižšie nájdete odkaz na Robovu stránku, nájdete na nej pár z jeho prác, mimochodom na niektoré ste už možno narazili aj v našich galériách z pretekov zo sezóny 2013.

www.byrobert.cz

Buggy-1-8-karoserie

Truggy-1-8-karoserie

Ak Vás jeho práce zaujali, neváhajte Roba kontaktovať a dohodnúť si dizajn novej karosérie!

Robert PLCH, painted@byrobert.cz

 

 

newspaper templates - theme rewards