News

3.IOC 2013, Svätý Jur, 29.6.2013, reportáž s foto a výsledky

V sobotu 29.6 sa konalo ďaľšie kolo medzinárodného klubového seriálu dvoch klubov a troch dráh, konkrétne 3.kolo InterTrack Offroad Challenge 2013. V celom článku nájdete stručný report a fotogalériu. Štandardne v článku nájdete krátku tabuľku víťazov ako aj výsledky z časomiery.

3IOC29-6-2013-070Tento pretek bol pre dráhu vo Svätom Jure premiérou z pohľadu vykonaných zmien na dráhe. Škoda, že najviac si to odniesla účasť, čo bolo zrejme spôsobené poslednými úpravami a prekladmi pretekov u nás ale aj v CZ. Vtom istom dátume sa bohužiaľ jazdil klubový pretek v Skřípove a MČR v Slavkove. Zúčastnilo sa celkovo 20 pretekárov v 3 kategóriách. Ohlasy na úpravu dráhy sú kladné, čo nás veľmi teší. Síce jazdilo menej pretekárov ale nová  hlina sa ukázala ako správna voľba v skvalitňovaní dráhy.

IC BUGGY
Celkovo jazdilo 6 pretekárov, po odjazdení kvalifikačných jázd ich čakalo 30 minútové finále. Prvé miesto si vyjazdil Erik Margony, ktorý si ho udržal od štartu z roštu až po koniec. Zo začiatku sa predpokladali napínavejšie momenty medzi pretekármi, avšak Márkovi Zilinskému krátko po polovici času preteku zhasol motor a prišiel o dôležité kolo. Na bezchybnú jazdu Erika tak strácal jedno kolo a nakoniec sa musel uspokojiť s druhými miestom. Tretí skončil Tomáš Juriga,  ktorý po dlhšiej prestávke túto sezónu jazdil v Jure prvýkrát, napriek pauze v pretekaní jazdil veľmi dobre a ostatní jazdci by si v ďaľších pretekoch mali na neho dávať pozor.

E BUGGY
Jazdilo celkovo 7 pretekárov, vo finálovkách sa boj strhával najviac medzi Valaštiakovcami a Pavlom Ryšavým, Ján Valaštiak po prvých dvoch finálovkách si zaistil celkové víťazstvo dvomi prvými miestami. Pavel Ryšavý skončil druhý s jednou víťaznou finálovkou a jednou s druhým miestom. Tretie miesto získal Jakub Valaštiak. V prvej finálovke na treťom mieste skončil Števo Lutka, celkovo po finálovkách síce štvrtý ale je znať že každým pretekom sa zlepšuje v štýle a technike jazdy.

E TRUGGY
6 pretekárov súťažilo o každý bod, po druhej finálovke súperili medzi sebou Pavel Ryšavý a Edo Metke, nakoniec si celkové víťazstvo udržal dvomi vyhranými finálovkami Pavel Ryšavý. Edo Metke vsadil všetko na poslednú finálovku ale odtrhnutá zadná pneumatika od ráfika mu neumožnovala držať tempo za Pavlom a celkovo skončil druhý. Tretie miesto si naozaj „vybojoval“ Petr Štastný, o tretiom mieste rozhodla až posledná finálovka, v poslednom kole už bolo riadne napätie medzi Petrom a Romanom Furdom, príležitosť sa mu naskytla až v dojazdovom čase, dostal sa pred Petra, po poslednom dvojskoku obaja poriadne pod tlakom spravili chyby, no nakoniec to Roman nezvládol v poslednej zákrute a Petr prešiel ako tretí. Vidno že ak Roman má príležitosť vie sa jej riadne chopiť, ak sa bude snažiť takto jazdiť aj na ďaľších pretekoch a bude si vedieť udržať fokus a chladnú hlavu, určite sa udrží minimálne v hornej polovici rebríčka pretekárov.

pozv-zidl-6-7-2013Pretek bol príjemne slnečný, atmosféra pohodová, časomiera merala, nasadzovači nasadzovali a pretekári pretekali.

Dúfam že nám prejavíte svoju priazeň aj v ďaľších kolách InterTrack Offroad Challenge v sezóne 2013.
Štvrté kolo IOC sa koná už túto sobotu 6.7 v Židlochoviciach, link registrácia na pretek 4.IOC 2013 Židlochovice, CZ.

Paz

3.InterTrack Offroad Challenge 29.6.2013
IC BUGGY E BUGGY
1. Erik MARGONY /  CZ
1. Ján VALAŠTIAK / SK
2. Márk ZILINSKÝ / SK DirtRacing Team
2. Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice
3. Tomáš JURIGA / SK
3. Jakub VALAŠTIAK / SK
E TRUGGY E SCT
1. Pavel RYŠAVÝ / CZ RCA Židlochovice 1. N/A / kategória sa nejazdila
2. Eduard METKE / SK DirtRacing Team
2. N/A / kategória sa nejazdila
3. Petr ŠŤASTNÝ / CZ Old Skull Crew 3. N/A / kategória sa nejazdila

Výkony a výsledky pretekárov v kvalifikáciach a finálových jazdách:
Výsledky MyRCM 1:8 IC BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E BUGGY / link
Výsledky MyRCM 1:8 E TRUGGY / link

Nižšie nájdete galériu cca niečo okolo 80 foto. Ak si chcete foto pozrieť vo veľkom formáte kliknite na otvorené foto albumu alebo prejdite priamo do galérie preteku / link, kliknutím na konkrétnu fotku a následneho výberu možnosti zväčšenia si môžete pozrieť fotky vo vyššom rozlíšení.

FOTOGALÉRIA 3.IOC 2013, Svätý Jur, 29.6.2013

newspaper templates - theme rewards